W dniu 19 stycznia 2021 roku Komisja ds. rejestracji odmian ziemniaka COBORU pozytywnie zaopiniowała wpisanie do Krajowego Rejestru 5 nowych odmian ziemniaka, w tym jednej skrobiowej (odmiana Fala ze Strzekęcina). Po posiedzeniu Komisji, dyrektor COBORU wydał postanowienie o zamiarze wpisania do Krajowego Rejestru m.in. następujących odmian ziemniaka pochodzących z hodowli HZ Zamarte:
Bielik – odmiana bardzo wczesna (dojrzałość po około 77 dniach), jadalna, bardzo plenna, w typie kulinarnym AB i zawartości skrobi około 12%, o dość dobrym smaku. Miąższ kremowy. Bulwy duże, okrągłoowalne o gładkiej, różowej skórce. Oczka płytkie (7,0). Odmiana przeznaczona do uprawy na bardzo wczesny zbiór.
Nasturcja – odmiana bardzo wczesna (dojrzałość po około 77 dniach), jadalna, plenna, w typie kulinarnym AB i zawartości skrobi około 11,5% oraz bardzo dobrym smaku (7,0). Miąższ jasnożółty, nie ciemnieje po ugotowaniu. Przeznaczona do uprawy na bardzo wczesny zbiór.
Piwonia – odmiana bardzo wczesna (dojrzałość po około 78 dniach), jadalna, plenna, w typie kulinarnym B i zawartości skrobi około 13 % oraz bardzo dobrym smaku (7,1). Miąższ żółty, nie ciemnieje po ugotowaniu. Bulwy średniej wielkości, kształtne, owalne o gładkiej skórce. Oczka bardzo płytkie (7,6). Przeznaczona do uprawy na bardzo wczesny zbiór.
Provita – pierwsza polska odmiana o fioletowym miąższu. Odmiana wczesna (dojrzałość po około 82 dniach wegetacji), jadalna na puree. Typ konsumpcyjny ogólnoużytkowy do lekko mączystego, o przeciętnym smaku. Zawiera antocyjany, które korzystnie wpływają na organizm człowieka, ponieważ prowadzą do wygaszania wolnych rodników tlenowych i tym samym chronią DNA przed uszkodzeniami. Działają protekcyjnie w chorobach nowotworowych. Korzystnie wpływają na profil lipidowy, powodując jego obniżenie oraz potrafią zwiększać wrażliwość organizmu na insulinę. Przeciwdziałają kruchości naczyń krwionośnych, przede wszystkim naczyń włosowatych oraz stymulują produkcję rodopsyny (substancji niezbędnej w procesie widzenia).