XXIII Krajowe Dni Ziemniaka

Tegoroczne Krajowe Dni Ziemniaka odbyły się w dniach 17-18 września na terenach oddziału Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Kościerzynie. Impreza połączona została z targami „Jesień w polu i ogrodzie – Kościerzyński Dzień Ziemniaka”. Współorganizatorami spotkania był IHAR-PIB - Zakład Nasiennictwa i Ochrony Ziemniaka w Boninie oraz Łódzki ODR zs. w Bratoszewicach.

Wśród 140 wystawców nie zabrakło oczywiście nas. Oprócz odmian prezentowanych na bogatej - 112 odmian - kolekcji, przygotowaliśmy ponadto 6 odmian na stoisku, w tym trzy nowości – Impresję, Tację oraz Lawendę. Kolekcja polowa pozwoliła porównać potencjał poszczególnych odmian w takich samych warunkach siedliskowych.

Tradycją Krajowych Dni Ziemniaka stał się konkurs kulinarny w którym odwiedzający goście wybierają najsmaczniejszą ze zgłoszonych do rywalizacji odmianę. Naszą propozycją konkursową był Lech.

Cieszy fakt, że pomimo niesprzyjającej aury, tak wielu plantatorów i konsumentów zdecydowało się odwiedzić wystawę oraz nasze stoisko.